Veilig en privé gebruik maken van Zoom

zoom.jpg.webp

Zoom is op dit moment de meest gebruikte meeting- en vergadertool. Er is momenteel veel ophef over de veiligheid en privacy van Zoom. Daarom heeft Zoom alle nieuwe ontwikkelingen stopgezet en besteedt zij al haar aandacht aan de lopende security issues.

Zoom geeft de volgende suggesties om het gebruik veiliger te maken en de privacy van de meetings te verhogen:

  • Ga naar Zoom.us en log in, ga naar Settings.
  • Gebruik niet de personal meeting ID / de personal meeting room die gekoppeld is aan uw abonnement. Laat Zoom voor ieder gesprek een nieuw en uniek nummer aanmaken (Settings tab, Meeting tab, Use personal meeting ID when scheduling a meeting: uitzetten).
  • Gebruik wél een extra password voor elke meeting (Settings tab, Meeting tab, require a password). Vervolgens kunt u dit password versleuteld meesturen met de uitnodiging: “embed password in meeting link“.
  • Gebruik de wachtkamer (waiting room).
  • Screensharing: laat alleen de host zijn/haar screen delen: Settings tab,  scroll naar Screen sharing, Who can share: Host only.
  • Video: laat gasten niet in de meeting voordat u er bent als host: Settings tab, Meeting tab, ‘Join before Host: uitzetten.
  • Laat uitgeschakelde deelnemers niet opnieuw toe in de meeting:  Settings tab, Meeting tab, scroll naar”In Meeting (basic)”, onderste item: allow removed participants to rejoin: uitzetten.
  • Zet de lopende meeting op slot, zodat er geen nieuwe deelnemers bij kunnen.
  • Schakel file transfer uit:Settings tab, Meeting tab,  scroll naar “In Meeting (basic)”, File transfer: uitzetten.

Op deze manier zorgt u voor de hoogst mogelijke zekerheid dat anderen niet in uw sessies kunnen inbreken. (credits:  USA Today, StephanieMichele.org, Zoom.us).  En dat is belangrijk, want het ziet er voor ons mediators naar uit dat we voorlopig nog wel online blijven werken.

Ten overvloede: deze werkwijze voorkomt inbraken van buitenaf tijdens een sessie. Het feit dat Zoom persoonlijke gegevens met of zonder toestemming deelt met anderen, waaronder Google en Facebook valt hier helaas buiten.