In gesprek met Mariëtte Hamer (SER): zij ziet een rol weggelegd voor de mediator

afbeelding video EvdL.jpg.webp

Afgelopen dinsdag ontving Mariëtte Hamer, voorzitter van de SER, de Eberhard van der Laan Mediation Award 2020 tijdens het online event 'Overheid' van de NMv. Zij heeft als SER-voorzitter de pensioenonderhandelingen vlotgetrokken, tussen overheid en bedrijfsleven.

Naar aanleiding van deze uitreiking had Julia Gerlach, voorzitter van de NMv, een gesprek met haar over haar werk bij de SER. Ook corona werd onderwerp van het gesprek en Mariëtte doet een oproep aan de mediator: door de coronamaatregelen mogen veel dingen niet meer en zitten mensen voornamelijk thuis op elkaars lip. Daardoor ontstaat er veel - niet geziene - spanning in de samenleving, die er op een gegeven moment uit gaat komen. Hier is een rol weggelegd voor de mediator.

Bekijk hier de video!